„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Firma zajmować się będzie sprzedażą  i serwisem kamperów – pojazdów kempingowych.

Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować.  Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną.

Olga Stawarz, właścicielka firmy, mówi: – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy  „Dworzysko” ze względu na doskonałą  infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej.

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” to firma z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł. To autoryzowany dealer koncernu  „Trigano”, skupiającego większość marek samochodów kempingowych, specjalizującego się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Obecnie  planuje się wdrożenie technologii typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu.

Dla rozwoju regionalnego

– Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma  planuje  na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej

Xxx

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 20 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

(pw)