Uroczyste otwarcie zakładu TW Metals na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”

 

Kolejna znana marka uruchamia zakład na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”, w którym zatrudnienie znajdzie 60 osób.

TW Metals jest częścią amerykańskiej grupy O’Neal Industries z centralą w Birmingham w stanie Alabama, posiadającej 80 spółek zależnych na całym świecie. Firma specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych związanych z dystrybucją specjalistycznych metali oraz wykonywaniem usług produkcyjnych, tak aby materiały mogły trafić na linię produkcyjną klientów jako półprodukty poddawane dalszej obróbce. TW Metals działa na rynku od ponad 100 lat.

Światowa marka

– Posiadamy kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie. Oddział w Polsce powstał w 2004 roku i jest drugim co do wielkości oddziałem w Europie, bezpośrednio podlegamy pod centralę europejską w Southampton UK. Firma rozwija się bardzo prężnie, a polski oddział rozwija się szczególnie szybko – od 15 lat działalności w Polsce nowy zakład w Dworzysku będzie naszą trzecią lokalizacją, przeprowadzki związane są ze stałym wzrostem produkcji –mówi Monika Ślusarczyk dyrektor polskiego oddziału TW Metals.

Z nowo otwartego zakładu na terenie PNT „Rzeszów Dworzysko” zadowolenie nie ukrywają władze Powiatu Rzeszowskiego.

–Inwestycja tak znanej i renomowanej firmy w branży lotniczej świadczy o tym że utworzenie PNT „Rzeszów –Dworzysko” było strzałem w dziesiątkę i pobudziło gospodarczo nasz region. Jako pierwszy powiat w Polsce zdecydowaliśmy się na taki krok a teraz zbieramy tego pozytywne efekty w postaci kolejnych inwestorów znanych na całym świecie takich jak TW Metals –twierdzi  Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

Klientami TW Metals są głównie firmy z branży lotniczej. W ofercie firmy znajdują się rury, pręty, blachy, płyty i profile ze stali nierdzewnej, stopowej, stopów tytanu, niklu i aluminium, które są dostarczane do odbiorców jako półwyroby, trafiające bezpośrednio na linię produkcyjną klientów.  Oddział w Polsce obsługuje między innymi Pratt & Whitney, oraz wiele mniejszych polskich firm dostarczających części do produkcji dla większych zakładów w Polsce oraz bezpośrednio do największych producentów samolotów jak Airbus  czy Boeing. Firma posiada też klientów w Czechach, Niemczech, Rumunii oraz wielu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Stawiają na rozwój i innowacje

Wpływ na wybór PNT „Rzeszów –Dworzysko pod inwestycję zadecydowała między innymi  jego dobra lokalizacja.

– Park mieści się, blisko głównych dróg komunikacyjnych, blisko miejsca zamieszkania pracowników. „Dworzysko” jest wspaniale przygotowane do rozpoczęcia inwestycji w szybkim terminie, na czym bardzo nam zależało. Dla nas miało znaczenie również to, że znajdziemy się w gronie inwestujących tutaj firm, które stawiają na rozwój i innowacje. Obecnie wdrażane w naszej firmie rozwiązania informatyczne paper-less pozwalają na kompleksową, zautomatyzowaną i w pełni elektroniczną obsługę procesu. System ten uznany został za innowacyjny na podstawie opinii wydanej przez Politechnikę Rzeszowską – informuje dyrektor Monika Ślusarczyk.

Rozpoczęcie działalności w strefie Dworzysko związane jest z prężnym rozwojem TW Metals w Polsce, dotychczasowa siedziba firmy okazała się zbyt mała. Inwestycja w strefie Dworzysko rozpoczęła się w 2019 roku i zakończona została terminowo. Amerykanie zainwestowali w nowy zakład 22 mln zł i planują dalsze inwestycje. Obecnie w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 60 pracowników, ale docelowo są plany zwiększyć zatrudnienie.