PNT Rzeszów – Dworzysko doczekał się kolejnego inwestora. Swój obiekt wybuduje tu polska firma NETRIX spółka akcyjna, działająca w branży ICT i R&D.

Dogodna lokalizacja, wykształcona kadra pracownicza, pełne uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną , ulgi i preferencje podatkowe oraz najkorzystniejsze warunki do prowadzenia biznesu. Nie dziwi zatem, że kolejna firma zdecydowała się na zakup działki  właśnie tu.

Firma Netrix spółka akcyjna to firma działająca w branży ICT i R&D  od 2002 roku. Funkcjonujące  w ramach przedsiębiorstwa Centrum Badawczo – Rozwojowe  prowadzi prace badawcze z zakresu z tomografii impedancyjnej i pojemnościowej, układów sterowania, systemów analizy obrazów, systemów ICT. Zakres działalności obejmuje  między innymi realizację projektów badawczych, współpracę z jednostkami naukowymi, projektowanie układów elektronicznych.

Innowacyjne przedsięwzięcie realizowane na terenie PNT Rzeszów – Dworzysko  to owoc realizacji projektu stworzenia Centrum innowacyjnych technologii tomograficznych i inteligentnych systemów rozproszonych, które będzie pozwalało poprzez realizacje projektów badawczo – rozwojowych na wdrażanie w przemyśle najnowszych osiągnięć technologicznych.