Lider branży kolejowej, firma Knorr-Bremse zainwestowała w nowoczesny obiekt produkcyjno-usługowy o powierzchni 23 tys. m2 na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Strefie Aktywności Gospodarczej „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanej przez Powiat Rzeszowski. Pracę znajdzie tu minimum 350 osób.

Knorr-Bremse to światowy lider rynku systemów hamulcowych i innych systemów dla pojazdów szynowych i użytkowych. Grupę Knorr-Bremse w Polsce reprezentuje Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Od 23 lat firma jest głównym dostawcą innowacyjnych produktów Grupy na polski rynek. Tylko w 2021 roku przedsiębiorstwo dostarczyło do kraju produkty i usługi o wartości około 270 mln zł, uczestnicząc w największych projektach budowy pojazdów szynowych w Polsce.

Powstał nowy zakład

W związku z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce, podjęła ona decyzję o budowie dużego zakładu.

– W ten sposób wychodzimy naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów i partnerów. Ta inwestycja wiąże się dla nas ze szczególną odpowiedzialnością, która rozciąga się na wszystkie obszary naszej działalności. Obejmują one zarówno ofertę bezpiecznych, niezawodnych, wydajnych produktów i technologii, jak również metody ich wytwarzania, które muszą spełniać najwyższe wymagania pod kątem jakości i bezpieczeństwa – mówi Jacek Biłas, prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.

Nowy zakład jest zlokalizowany w Parku Naukowo-Technologicznym w Strefie Aktywności Gospodarczej Rzeszów-Dworzysko. Obiekt zajmuje powierzchnię ok 23 tys. m2, z czego ponad 19 tys. m2 to hala produkcyjna, a 4 tys. m2 to powierzchnie biurowe. Rozpoczęcie działalności obiektu jest planowane już na styczeń 2023 roku. Do roku 2025 Knorr-Bremse planuje poszerzyć i rozwinąć działalność w obiekcie o kolejne specjalizacje. W tym czasie rozbudowane zostanie również centrum serwisowe systemów hamulcowych dla pojazdów szynowych. W kolejnych latach powierzchnia zakładu może zostać powiększona nawet do 35 tys. m2.

Jak informują przedstawiciele firmy, zlokalizowany w strefie Rzeszów-Dworzysko obiekt posiada certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), który świadczy o dostosowaniu budynku do standardów zielonego budownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się na wysoką efektywność energetyczną.

Firma szuka pracowników

Obecnie firma prowadzi intensywną rekrutację na stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne (blisko 80 proc. planowanego personelu).

– Poszukujemy również kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, zarówno z szerokim doświadczeniem zawodowym jak i tych, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej. Oferujemy bogate możliwości rozwoju, dostęp do unikalnej wiedzy, korzystne warunki zatrudnienia, wreszcie atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy. Do tego dochodzi bogata baza benefitów. W przypadku stanowisk produkcyjnych, mówimy o pracy od poniedziałku do piątku, w systemie maksymalnie dwuzmianowym – wymienia Łukasz Zalibowski, dyrektor ds. personalnych w Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.

Nowe miejsca pracy pomogą zmniejszyć bezrobocie w regionie. Jak zaznacza firma, projekt wzbogaci również gospodarczo województwo podkarpackie w obszarze nowych technologii oraz produkcji komponentów i zespołów dla branży transportowej.

Zobacz
Fot. Materiały prasowe
Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o. o., jako oddział Knorr-Bremse, jest obecna na polskim rynku od 1999 roku, oferując systemy hamulcowe do wszystkich typów pojazdów szynowych, systemy drzwiowe, urządzenia klimatyzacyjne, a także inne produkty w szerokim zakresie dostaw. – Dzięki 23-letniej obecności na polskim rynku ma silną i stabilną pozycję. Kluczem do sukcesu firmy jest obecność na lokalnych rynkach, na których dzięki wysokiej elastyczności, jest w stanie spełnić oczekiwania i wymagania stawiane przez klientów – zaznaczają przedstawiciele firmy.

Rzeszów-Dworzysko

Inwestycja powstała na szybko rozwijającym się terenie w północno-zachodniej części osiedla Miłocin w Rzeszowie. Strefa Rzeszów-Dworzysko to rozległy obszar o powierzchni około 84 ha. Atrakcyjność tego miejsca wynika przede wszystkim z doskonałej lokalizacji, a także nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Strefa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, drogi ekspresowej S-19 oraz drogi krajowej E-371, w odległości ok. 6 km od międzynarodowego portu lotniczego. O perspektywiczności tego obszaru świadczą również liczby. Sprzedano tam 58 działek, z czego 35 zastało zakupionych przez właścicieli firm, którzy zdecydowali się tam zainwestować.

 

źródło: Czytaj Rzeszów