34,5 mln zł zainwestują nowe firmy na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej. Wspomniane inwestycje pozwolą na stworzenie ponad setki nowych miejsc pracy.

Mieszkańcy Powiatu Rzeszowskiego mają powody do zadowolenia, ponieważ kolejnych czterech inwestorów zdecydowało się rozpocząć działalność na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości na zakupionych działkach nowe firmy zaoferują atrakcyjne miejsca pracy.

Nowe uznane marki

Wspomniani inwestorzy to Wolmost – rzeszowska spółka, której siedziba mieściła się do tej pory przy ul. Wiśniowej. Od 2013 roku firma zajmuje się kompleksową budową nowych mostów, remontami istniejących obiektów mostowych jak również kompleksowym wykonaniem przepustów drogowych. Spółka realizuje zadania inwestycyjne w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Firma zakupiła od powiatu 0,5 ha działkę na terenie której początkowo znajdzie pracę około 15 osób.  Aż 100 nowych pracowników planuje zatrudnić kolejny inwestor którym jest Hamburger Recykling Polska sp. z o. o. zajmujący się recyklingiem. Spółka zakupiła 2,1 ha działkę, a wartość inwestycji wynosi 20 mln zł. Kolejnym graczem na terenie PNT jest W&W Properties, która zakupiła 1,37 ha działkę, gdzie planuje zbudować halę magazynowo – produkcyjną z przeznaczeniem dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Wartość inwestycji wynosi 8,5 mln zł.

Kwartet ten uzupełnia hurtownia Inter-Mix, która wyda około 3 mln zł i deklaruje zatrudnić 15 osób. Filarem działalności tej firmy jest sprzedaż olejów oraz płynów eksploatacyjnych do samochodów, maszyn rolniczych i budowlanych, a także urządzeń przemysłowych.  Jej zaletą jest posiadanie własnej linii płynów do chłodnic oraz płynów do spryskiwaczy.

Gospodarcza perła Powiatu Rzeszowskiego

Wymienione firmy, to zaledwie początek inwestycji na ten rok w Parku Naukowo Technologicznym Rzeszów Dworzysko. Władze Powiatu Rzeszowskiego planują już kolejnych znaczących inwestorów, którzy są zainteresowani kupnem działek.

– Prowadzimy rozmowy z dużymi firmami działającymi w kraju i zagranicą. Być może już wkrótce ogłosimy znaczącego i znanego na całym świecie inwestora z którym prowadzimy zaawansowane negocjacje. Przygotowane przez nas tereny cieszą się dużym zainteresowaniem czołowych firm zarówno z kraju jak i zagranicy – mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

Powiat Rzeszowski przystępując do uzbrajania osiemdziesięciohektarowego terenu inwestycyjnego, który jest aktualnie jednym z najatrakcyjniejszych parków naukowo-technologicznych w tej części Polski, kierował się chęcią zapewnienia mieszkańcom atrakcyjnych miejsc pracy co ma przełożenie na poprawę ich jakości życia. Do tej pory na terenie PNT Rzeszów Dworzysko zdecydowało się na działalność 17 firm w których dobrze płatną pracę znalazło blisko tysiąc osób. Do końca roku władze powiatu planują sprzedać kolejnych 14 działek.