Oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix  Contact E-Mobility w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”

 

            Powiat rzeszowski staje się magnesem dla firm – także z zagranicznym kapitałem. Uzbrojona strefa aktywności gospodarczej to dzisiaj tereny o łącznej powierzchni. ok. 84 ha. Sprzedanych zostało 56 działek, 30 firm  zdecydowało się na realizację inwestycji. Nasze tereny inwestycyjne cieszą się ogromnym zaufaniem.  W dniu dzisiejszym (7 października) w Parku Naukowo – Technologicznym Rzeszów-Dworzysko miało miejsce oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E – Mobility. Zakład produkcyjny o powierzchni 15.000 m² został zbudowany  w ciągu zaledwie pięciu miesięcy, a produkcja kabli do ładowania AC rozpoczęła się już w styczniu 2021 roku. Najemcą jest firma specjalizująca się w elektromobilności, a hala produkcyjna została wybudowana przez Panattoni, dewelopera oferującego kompleksowe usługi w zakresie nieruchomości przemysłowych, zgodnie ze specyfikacją zależnej spółki Phoenix Contact.

 

Dynamika rynku elektromobilności dotarła już do nowej lokalizacji. Zespół start-upu rozrósł się szybciej niż planowano i liczy już ponad 300 pracowników. Na ośmiu liniach produkcyjnych wytwarzane są kable i gniazda do ładowania AC do kolumn ładujących    i wallboxów, a także gniazda do ładowania pojazdów. Do końca roku ma powstać dziesięć linii produkcyjnych.

 

Dominik Mazur, kierownik zakładu: „ Ze względu na dobrą lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact           E-Mobility

Nowy zakład w Rzeszowie ma łączną powierzchnię 15 000 m2, z czego 14 000 m2 to powierzchnia produkcyjna i magazynowa, a pozostałe 1 000 m2 to powierzchnia biurowa.