Nowo powstający Park Naukowo – Technologiczny Rzeszów – Dworzysko zaprasza inwestorów

Juj-jodlowski-starostaż dziś można dokonywać rezerwacji terenów inwestycyjnych w nowo powstającym Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko”, a ich sprzedaż rozpocznie się niebawem, bo w I kwartale 2015 r. Do dyspozycji będą  w pełni uzbrojone tereny o powierzchni 84,1 ha, które  są własnością Powiatu Rzeszowskiego.

 

Jak przekonuje Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski:

Powiat Rzeszowski to komunikacyjna i biznesowa brama Unii Europejskiej na Wschód, to idealne miejsce do udanych inwestycji i dobrych interesów gospodarczych. Największym atutem naszej strefy inwestycyjnej „Rzeszów – Dworzysko” jest jej lokalizacja i doskonały system komunikacyjny. Kilka kilometrów od strefy jest prężnie rozwijające się międzynarodowe lotnisko „Rzeszów – Jasionka”, tuż obok przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19, która w przyszłości ma wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej połączyć kraje bałtyckie z południem Europy. Park „Rzeszów – Dworzysko” sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Tereny Parku będą sprzedawane przez Powiat Rzeszowski inwestorom spełniającym kryterium innowacyjności. Powstanie tutaj od kilkunastu do kilkudziesięciu innowacyjnych fabryk, które stworzą około 3 tysiące nowych miejsc pracy. Gwarantujemy kompletną i profesjonalna obsługę inwestorów oraz konsultacje na każdym etapie prac.

Zgodnie z założeniami projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo – Technologicznego Rzeszów – Dworzysko” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Osi Priorytetowej I – Nowoczesna Gospodarka, Działanie I.3 Wspieranie Innowacji:

– wartość projektu brutto – 78 mln zł
– wkład własny Powiatu Rzeszowskiego – 21,4 mln zł
– poziom dofinansowania – 53 mln zł
– zakończenie uzbrajania terenu o pow. 59,2 ha – lipiec 2014 r.
– zakończenie uzbrajania dodatkowego terenu o pow. 24,9 ha – wrzesień 2015 r.
– pozyskiwanie inwestorów 2013 – 2020 r.

Koordynator Projektu Waldemar Pijar zachęca potencjalnych inwestorów dodając:

Budowany przez Powiat Rzeszowski Park Naukowo – Technologiczny, to idealne miejsce dla innowacyjnych przedsiębiorców. To obszar o powierzchni 84,1 ha położony w większości w granicach administracyjnych Rzeszowa. W III kwartale br. udostępniamy dla inwestorów 59,2 ha, natomiast we wrześniu 2015 roku kolejne 24,9 ha.  Tereny udostępniane  przyszłym inwestorom są w pełni uzbrojone – w sieci dróg dojazdowych wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem w technologii LED. Na każdej działce jest dostępna sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Inwestorzy będą mogli liczyć na znaczne ulgi podatkowe, gdyż Park „Rzeszów – Dworzysko”, zostanie niebawem włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec.

Inwestorów zainteresowanych terenami naszego Parku zapraszamy do kontaktu z Biurem Parku Naukowo – Technologicznego (BPNT), którego siedziba znajduje się w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (budynek Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, IV piętro pok. 421, 422 i 423).

Koordynator Projektu: Waldemar Pijar

w-pijar

Kontakt dla Inwestorów:
tel. 17 867 14 23, kom. 795 431 423, fax. 17 867 19 80,
e-mail: waldemar.pijar@powiat.rzeszow.pl