23.07.2020 r.

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej przyciągnął uwagę najwyższych władz samorządowych województwa Małopolskiego.

Celem wizyty była wymiana doświadczeń dotycząca przygotowania podobnej strefy inwestycyjnej w województwie Małopolskim. W składzie 21-osobowej delegacji z Małopolski obecni byli m.in. Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski wraz z v-ce prezesem Łukaszem Słoniowskim, Starosta Powiatu Miechowskiego, Jacek Kobyłka oraz Wójt gminy Książ Wielki Marek Szopa. Powiat Rzeszowski będący właścicielem PNT Rzeszów Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej” reprezentowali Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Członek Zarządu Powiatu Lucyna Sokołowska, Sekretarz Powiatu i Koordynator Projektu Waldemar Pijar.

Najpierw podczas spotkania goście z Małopolski obejrzeli prezentację dotyczącą przygotowania PNT „Rzeszów-Dworzysko”, następnie wszyscy udali się na miejsce, aby z bliska poznać cała infrastrukturę parku.

Jako jeden z pierwszych powiatów w Polsce zdecydowaliśmy się na tak poważną inwestycję, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebne jest w naszym regionie miejsce przyjazne dla działalności gospodarczej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ uznane marki w kraju i na świecie zdecydowały się na zakup działek na terenie PNT Rzeszów Dworzyskok, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost zatrudnienia w naszym powiecie –mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski

Podobnego zdania jest Koordynator Projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko” Waldemar Pijar.

Nieprzypadkowo PNT Rzeszów-Dworzysko, którego właścicielem jest Powiat Rzeszowski nazywany jest gospodarczym sercem Podkarpacia. Większość gruntów już została sprzedana, a te co pozostały cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony czołowych firm w kraju i na świecie. Wkrótce poinformujemy o kolejnych inwestorach, którzy będą prowadzić na terenie parku działalność gospodarczą. Z chęcią podzieliliśmy się naszym doświadczeniem odnośnie stworzenia parku z naszymi gośćmi z Małopolski – mówi koordynator projektu.

Samorządowcy z Małopolski podkreślali doskonałe przygotowanie terenu pod inwestycję i zapowiedzieli ze rozwiązania jakie wprowadził Powiat Rzeszowski będą chcieli odwzorować na własnym terenie.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 18 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.