Tematem rozmów była możliwość nawiązania współpracy w zakresie gospodarczym, technologicznym i kulturowym. Goście zapoznali się z naszą kulturą i możliwościami gospodarczymi naszego powiatu.

W dniu 09 lipca 2021 roku powiat rzeszowski odwiedziła trzyosobowa delegacja  z Chin, Ming Qin – przedsiębiorca i inwestor z prowincji Henan z żoną oraz Prof. FU Zigang z Uniwersytetu z Guanzu. Wizytę gości z Chin zorganizowało Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Delegację przyjęli Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska Dawid Lasek.

Jednym z punktu wizyty delegacji z Chin było przedstawienie oferty inwestycyjnej Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów- Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej. Delegacja z Chin wyraziła zainteresowanie naszymi terenami. Wizyta przedstawicieli z Chin była doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału gospodarczego, promocji powiatu rzeszowskiego oraz wymiany doświadczeń. To również szansa na współpracę z branżą turystyczną oraz  możliwość nawiązania wieloletniej współpracy z rynkiem chińskim i szansa rozwoju regionu.