Park Naukowo โ€“ Technologiczny

๐๐ซ๐ณ๐ž๐ญ๐š๐ซ๐ ๐ข ๐ฐ ๐๐š๐ซ๐ค๐ฎ ๐๐š๐ฎ๐ค๐จ๐ฐ๐จ-๐“๐ž๐œ๐ก๐ง๐จ๐ฅ๐จ๐ ๐ข๐œ๐ณ๐ง๐ฒ๐ฆ โ€ž๐‘๐ณ๐ž๐ฌ๐ณ๐จฬ๐ฐ-๐ƒ๐ฐ๐จ๐ซ๐ณ๐ฒ๐ฌ๐ค๐จโ€.

Editable business presentation template psd in modern design set

W pierwszej poล‚owie grudnia rozstrzygniฤ™te zostanฤ… dwa przetargi na inwestycje w prowadzonym przez Powiat Rzeszowski Parku Naukowo-Technologicznym โ€žRzeszรณw-Dworzyskoโ€. W ten sposรณb plany zwiฤ…zane z pozyskaniem inwestorรณw do strefy zostanฤ… zrealizowane w caล‚oล›ci.
Juลผ dzisiaj w istniejฤ…cym od 2014 roku parku dziaล‚a 36 podmiotรณw gospodarczych, ktรณre zatrudniajฤ… okoล‚o 2,5 tysiฤ…ca osรณb. Trwa budowa kolejnych obiektรณw. Docelowo w Parku Naukowo-Technologicznym โ€žRzeszรณw-Dworzyskoโ€ funkcjonowaฤ‡ bฤ™dzie 40 przedsiฤ™biorstw dajฤ…cych pracฤ™ co najmniej 4,5 tysiฤ…ca osobom.
โ€“ ๐‘€๐‘œ๐‘งฬ‡๐‘›๐‘Ž ๐‘๐‘œ๐‘ค๐‘–๐‘’๐‘‘๐‘ง๐‘–๐‘’๐‘ฬ, ๐‘งฬ‡๐‘’ ๐‘˜๐‘œ๐‘›ฬ๐‘๐‘ง๐‘ฆ๐‘š๐‘ฆ ๐‘’๐‘ก๐‘Ž๐‘ ๐‘๐‘œ๐‘ ๐‘ง๐‘ข๐‘˜๐‘–๐‘ค๐‘Ž๐‘›๐‘–๐‘Ž ๐‘–๐‘›๐‘ค๐‘’๐‘ ๐‘ก๐‘œ๐‘Ÿ๐‘œฬ๐‘ค. ๐‘ˆ๐‘‘๐‘Žล‚๐‘œ ๐‘›๐‘Ž๐‘š ๐‘ ๐‘–๐‘’ฬจ ๐‘ก๐‘ข๐‘ก๐‘Ž๐‘— ๐‘๐‘Ÿ๐‘ง๐‘ฆ๐‘๐‘–๐‘Žฬจ๐‘”๐‘›๐‘Žฬจ๐‘ฬ ๐‘“๐‘–๐‘Ÿ๐‘š๐‘ฆ ๐‘ง ๐‘๐‘Ÿ๐‘Ž๐‘›๐‘งฬ‡๐‘ฆ ๐‘™๐‘œ๐‘ก๐‘›๐‘–๐‘๐‘ง๐‘’๐‘—, ๐‘’-๐‘š๐‘œ๐‘๐‘–๐‘™๐‘›๐‘œ๐‘ ฬ๐‘๐‘–, ๐‘Ž๐‘ข๐‘ก๐‘œ๐‘š๐‘Ž๐‘ก๐‘ฆ๐‘˜๐‘– ๐‘๐‘Ÿ๐‘ง๐‘’๐‘š๐‘ฆ๐‘ ล‚๐‘œ๐‘ค๐‘’๐‘—, ๐‘๐‘ข๐‘‘๐‘œ๐‘ค๐‘™๐‘Ž๐‘›๐‘’๐‘—, โ„Ž๐‘Ž๐‘›๐‘‘๐‘™๐‘œ๐‘ค๐‘’๐‘—, ๐‘œ๐‘‘๐‘ง๐‘–๐‘’๐‘งฬ‡๐‘œ๐‘ค๐‘’๐‘—, ๐‘˜๐‘œ๐‘ ๐‘š๐‘’๐‘ก๐‘ฆ๐‘๐‘ง๐‘›๐‘’๐‘—, ๐‘š๐‘’๐‘‘๐‘ฆ๐‘๐‘ง๐‘›๐‘’๐‘—, ๐‘š๐‘’๐‘ก๐‘Ž๐‘™๐‘œ๐‘ค๐‘’๐‘—. ๐‘†๐‘Žฬจ ๐‘œ๐‘๐‘’๐‘๐‘›๐‘– ๐‘ง๐‘›๐‘Ž๐‘›๐‘– ๐‘›๐‘Ž ๐‘๐‘Žล‚๐‘ฆ๐‘š ๐‘ ฬ๐‘ค๐‘–๐‘’๐‘๐‘–๐‘’ ๐‘๐‘Ÿ๐‘œ๐‘‘๐‘ข๐‘๐‘’๐‘›๐‘๐‘– ๐‘– ๐‘‘๐‘ฆ๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘ฆ๐‘๐‘ข๐‘ก๐‘œ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘ฆ.
๐‘Š๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘ก๐‘œ๐‘ ฬ๐‘ฬ ๐‘‘๐‘œ๐‘ก๐‘ฆ๐‘โ„Ž๐‘๐‘ง๐‘Ž๐‘ ๐‘œ๐‘ค๐‘ฆ๐‘โ„Ž ๐‘–๐‘›๐‘ค๐‘’๐‘ ๐‘ก๐‘ฆ๐‘๐‘—๐‘– ๐‘ก๐‘œ ๐‘œ๐‘˜. 2,5 ๐‘š๐‘–๐‘™๐‘–๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘‘๐‘Ž ๐‘งล‚๐‘œ๐‘ก๐‘ฆ๐‘โ„Ž โ€“ mรณwi Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, od poczฤ…tku zajmujฤ…cy siฤ™ tworzeniem strefy.
โ€“ ๐‘ƒ๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘˜ ๐‘๐‘Ž๐‘ข๐‘˜๐‘œ๐‘ค๐‘œ-๐‘‡๐‘’๐‘โ„Ž๐‘›๐‘œ๐‘™๐‘œ๐‘”๐‘–๐‘๐‘ง๐‘›๐‘ฆ โ€ž๐‘…๐‘ง๐‘’๐‘ ๐‘ง๐‘œฬ๐‘ค-๐ท๐‘ค๐‘œ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘ฆ๐‘ ๐‘˜๐‘œโ€ ๐‘œ๐‘˜๐‘Ž๐‘ง๐‘Žล‚ ๐‘ ๐‘–๐‘’ฬจ ๐‘œ๐‘”๐‘Ÿ๐‘œ๐‘š๐‘›๐‘ฆ๐‘š ๐‘ ๐‘ข๐‘˜๐‘๐‘’๐‘ ๐‘’๐‘š. ๐‘๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘œฬ๐‘ค๐‘›๐‘œ ๐‘ง๐‘Ž๐‘–๐‘›๐‘ก๐‘’๐‘Ÿ๐‘’๐‘ ๐‘œ๐‘ค๐‘Ž๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘–๐‘›๐‘ค๐‘’๐‘ ๐‘ก๐‘œ๐‘Ÿ๐‘œฬ๐‘ค, ๐‘—๐‘Ž๐‘˜ ๐‘ก๐‘’๐‘งฬ‡ ๐‘ค๐‘ฆ๐‘š๐‘–๐‘’๐‘Ÿ๐‘›๐‘’ ๐‘’๐‘“๐‘’๐‘˜๐‘ก๐‘ฆ ๐‘–๐‘โ„Ž ๐‘œ๐‘๐‘’๐‘๐‘›๐‘œ๐‘ ฬ๐‘๐‘– ๐‘ค ๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘’๐‘“๐‘–๐‘’ ๐‘ค ๐‘๐‘œ๐‘ ๐‘ก๐‘Ž๐‘๐‘– ๐‘ข๐‘ก๐‘ค๐‘œ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘œ๐‘›๐‘ฆ๐‘โ„Ž ๐‘š๐‘–๐‘’๐‘—๐‘ ๐‘ ๐‘๐‘Ÿ๐‘Ž๐‘๐‘ฆ, ๐‘๐‘Ÿ๐‘ง๐‘’๐‘Ÿ๐‘œ๐‘ ล‚๐‘ฆ ๐‘ค๐‘Ÿ๐‘’ฬจ๐‘๐‘ง ๐‘›๐‘Ž๐‘ ๐‘ง๐‘’ ๐‘œ๐‘๐‘ง๐‘’๐‘˜๐‘–๐‘ค๐‘Ž๐‘›๐‘–๐‘Ž. ๐ท๐‘ง๐‘–๐‘ ๐‘–๐‘Ž๐‘— ๐‘ก๐‘’๐‘› ๐‘ก๐‘’๐‘Ÿ๐‘’๐‘› ๐‘—๐‘’๐‘ ๐‘ก ๐‘”๐‘œ๐‘ ๐‘๐‘œ๐‘‘๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘๐‘ง๐‘ฆ๐‘š ๐‘ ๐‘’๐‘Ÿ๐‘๐‘’๐‘š ๐‘Ÿ๐‘’๐‘”๐‘–๐‘œ๐‘›๐‘ข โ€“ uwaลผa Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.
W grudniu odbฤ™dzie siฤ™ rรณwnieลผ przekazanie przez Powiat Rzeszowski Miastu Rzeszรณw pozostaล‚ej infrastruktury na terenie parku. Bฤ™dฤ… to drogi, monitoring wizyjny i sieฤ‡ odgromowa. To kolejne przekazanie czฤ™ล›ci infrastruktury samorzฤ…dowi miejskiemu. W marcu zeszล‚ego roku wล‚adze Rzeszowa przejฤ™ล‚y od powiatu m.in. 5 przepompowni ล›ciekรณw sanitarnych, 14,59 kilometra sieci sanitarnych i wodociฤ…gowych, 11, 62 km sieci kanalizacji deszczowej, 7,61 km gazociฤ…gรณw, 2,6 km sieci ciepล‚owniczej.
โ€“ ๐‘ƒ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘’๐‘˜๐‘Ž๐‘ง๐‘Ž๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘š๐‘–๐‘Ž๐‘ ๐‘ก๐‘ข ๐‘–๐‘›๐‘“๐‘Ÿ๐‘Ž๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘ข๐‘˜๐‘ก๐‘ข๐‘Ÿ๐‘ฆ ๐‘ก๐‘œ ๐‘›๐‘Ž๐‘ก๐‘ข๐‘Ÿ๐‘Ž๐‘™๐‘›๐‘Ž ๐‘˜๐‘œ๐‘™๐‘’๐‘— ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘’๐‘๐‘ง๐‘ฆ. ๐‘€๐‘–๐‘Ž๐‘ ๐‘ก๐‘œ ๐‘‘๐‘ฆ๐‘ ๐‘๐‘œ๐‘›๐‘ข๐‘—๐‘’ ๐‘œ๐‘‘๐‘๐‘œ๐‘ค๐‘–๐‘’๐‘‘๐‘›๐‘–๐‘š๐‘– ๐‘—๐‘’๐‘‘๐‘›๐‘œ๐‘ ๐‘ก๐‘˜๐‘Ž๐‘š๐‘– ๐‘‘๐‘œ ๐‘—๐‘’๐‘— ๐‘’๐‘˜๐‘ ๐‘๐‘™๐‘œ๐‘Ž๐‘ก๐‘Ž๐‘๐‘—๐‘–. ๐‘๐‘š๐‘–๐‘Ž๐‘›๐‘Ž ๐‘คล‚๐‘Ž๐‘ ฬ๐‘๐‘–๐‘๐‘–๐‘’๐‘™๐‘Ž ๐‘ค ๐‘งฬ‡๐‘Ž๐‘‘๐‘›๐‘ฆ๐‘š ๐‘ ๐‘ก๐‘œ๐‘๐‘›๐‘–๐‘ข ๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘ค๐‘ล‚๐‘ฆ๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘›๐‘Ž ๐‘“๐‘ข๐‘›๐‘˜๐‘๐‘—๐‘œ๐‘›๐‘œ๐‘ค๐‘Ž๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘–๐‘›๐‘“๐‘Ÿ๐‘Ž๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘ข๐‘˜๐‘ก๐‘ข๐‘Ÿ๐‘ฆ ๐‘– ๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘๐‘œ๐‘ค๐‘œ๐‘‘๐‘ข๐‘—๐‘’ ๐‘งฬ‡๐‘Ž๐‘‘๐‘›๐‘ฆ๐‘โ„Ž ๐‘˜๐‘œ๐‘›๐‘ ๐‘’๐‘˜๐‘ค๐‘’๐‘›๐‘๐‘—๐‘– ๐‘‘๐‘™๐‘Ž ๐‘—๐‘’๐‘— ๐‘ข๐‘งฬ‡๐‘ฆ๐‘ก๐‘˜๐‘œ๐‘ค๐‘›๐‘–๐‘˜๐‘œฬ๐‘ค, ๐‘๐‘ง๐‘ฆ๐‘™๐‘– ๐‘“๐‘–๐‘Ÿ๐‘š ๐‘‘๐‘ง๐‘–๐‘Žล‚๐‘Ž๐‘—๐‘Žฬจ๐‘๐‘ฆ๐‘โ„Ž ๐‘›๐‘Ž ๐‘ก๐‘’๐‘Ÿ๐‘’๐‘›๐‘–๐‘’ ๐‘ƒ๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘˜๐‘ข ๐‘๐‘Ž๐‘ข๐‘˜๐‘œ๐‘ค๐‘œ-๐‘‡๐‘’๐‘โ„Ž๐‘›๐‘œ๐‘™๐‘œ๐‘”๐‘–๐‘๐‘ง๐‘›๐‘’๐‘”๐‘œ โ€ž๐‘…๐‘ง๐‘’๐‘ ๐‘ง๐‘œฬ๐‘ค-๐ท๐‘ค๐‘œ๐‘Ÿ๐‘ง๐‘ฆ๐‘ ๐‘˜๐‘œโ€ โ€“ dodaje Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.
(s)